Archiwalna strona projektu

Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Optimist

Optimist to klasa skierowana do najmłodszych adeptów żeglarstwa, od której większość żeglarzy zaczyna swoją przygodę z tym sportem. Dzięki małym rozmiarom i prostej konstrukcji łodzi mogą pływać na niej już kilkuletnie dzieci. Nie oznacza to jednak, że na Optimistach nie można żeglować „na poważnie”. Przeciwnie, w tej klasie organizuje się wysokiej rangi regaty (dla uczestników w wieku do 15 roku życia) z mistrzostwami Polski, Europy i Świata włącznie. 

Finał ENERGA Sailing Cup 2015 (60).jpg

Dzięki programowi edukacyjnemu ENERGA Sailing każde dziecko może postawić swoje pierwsze żeglarskie kroki, niezależnie czy skieruje je w stronę kariery profesjonalnego sportowca czy pozostanie wyłącznie pasjonatem. Żeglarstwo to przede wszystkim wspaniała przygoda, zajęcia na świeżym powietrzu w grupie rówieśników, codzienne spotkanie z siłami przyrody, szkoła życia i znakomite narzędzie do kształtowania charakteru.

Zajęcia na wodzie odbywające się w ramach programu edukacji żeglarskiej prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi. Szczególnie ważnym elementem szkolenia jest bezpieczeństwo nad wodą. Dzieci wyposażone są w kamizelki ratunkowe a łódzie w komory wypornościowe. Każde zejście na wodę odbywa się wyłącznie w obecności instruktorów korzystających z motorówek, służących do zabezpieczenia i asekuracji.

Pierwsze zejście na wodę - Kiekrz (15).JPG

DSC01976 (Kopiowanie).JPG