Archiwalna strona projektu

Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Zajęcia w szkołach

Zajęcia w ramach programu edukacji żeglarskiej to również otwarte lekcje, odbywające się w listopadzie we współpracy ze szkołami podstawowymi zainteresowanymi udziałem w projekcie. Podczas spotkań z uczniami klas 1-3 instruktorzy prezentują założenia programu edukacyjnego, prowadzą konkursy z nagrodami i informują o tym gdzie rodzice mogą szukać dodatkowych informacji. Dzieci mają również okazję zobaczyć na żywo kompletną łódź Optimist.

Lekcja z Energa Sailing - Poznań (1).jpg

Zimą i wczesną wiosną, już w klubach odbywają się zajęcia i treningi na lądzie. Celem tego etapu szkolenia jest przede wszystkim zdobycie teoretycznych podstaw, które będą pomocne przy pierwszych treningach na wodzie. Uczestnicy poznają również zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Instruktorzy prowadzą również sportowe zajęcia ogólnorozwojowe, dzięki czemu również zimą dzieciom nie brakuje ruchu i aktywności sportowej.

ENERGA Sailing umożliwia także poszerzenie kompetencji nauczycieli wychowania fizycznego, zaangażowanych w projekt. Mają oni szansę zdobyć uprawniania młodszych instruktorów żeglarstwa PZŻ lub certyfikat asystenta instruktora żeglarstwa. Wraz ze stażem w programie mają oni możliwość uzyskania kwalifikacji instruktorskich.