Archiwalna strona projektu

Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Gdańsk

Koordynator regionalny

Jan Krzyżak, 607 827 067, gdansk@pya.org.pl

Wiceprezes Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, instruktor sportu w żeglarstwie MSiT z doświadczeniem w szkoleniu dzieci i młodzieży w klasie Optimist oraz klasach żeglarstwa deskowego. Sędzia żeglarstwa regatowego klasy II, biorący czynny udział w obsłudze oraz organizacji wielu imprez żeglarskich.

14.jpg

Patronem programu w Gdańsku jest Piotr Myszka, mistrz świata, medalista mistrzostw Europy w klasie RS:X, wielokrotny medalista zawodów pucharu świata, medalista mistrzostw Polski i reprezentant kraju na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

energa_sailing_team_poland_piotr_myszka_1_.jpg

Instruktorzy

Klaudia Mańkucka.jpg

Klaudia Mańkucka - instruktor programu Energa Sailing Gdańsk - doświadczona żeglarka, była zawodniczka kadry narodowe w klasach żeglarstwa deskowego, medalistka Mistrzostw Polski w windsurfingu, oraz wicemistrzyni Europy w klasie RS:One. Zakończyła karierę po 9 latach ścigania z sukcesami. Od wielu lat pracuje w Gdańskim Klubie Żeglarskim trenując dzieci rozpoczynające przygodę z windsurfingiem. Dodatkowo bierze czynny udział przy organizacji regat żeglarskich.

Filip Kazuła.jpg

Filip Kuzała - Rzecznik prasowy programu Energa Sailing Gdańsk. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Kilkukrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy, złoty medalista Pucharu Europy Centralnej w klasie Cadet. Instruktor sportu w specjalności żeglarstwo. Związany z klasami Optimist, Cadet, Laser i 420.

Piotr Sarol.jpg

Piotr Sarol - instruktor programu Energa Sailing Gdańsk – były zawodnik kadry narodowej windsurfingu w olimpijskiej klasie RS:X. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w Windsurfingu Śnieżno-Lodowym. Dwukrotny medalista regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Instruktor z doświadczeniem w szkoleniu dzieci i młodzieży w klasach żeglarstwa deskowego. Osoba biorąca czynny udział w organizacji imprez żeglarskich.

Zajęcia odbywać się będą:

Od marca do czerwca i od września do października - Przystań MOSiR Gdańsk Stogi ul. Tamka 17,

W pozostałym okresie - Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Górkach Zachodnich, Gdańsk ul. Stogi 20.

Patroni honorowi

Gdansk_www_2.gif        ResizedImage300194-PoZZ-logo.jpg