Archiwalna strona projektu

Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Za nami drugi dzień finału energa Sailing Cup w Sopocie

Najlepsi zawodnicy klasy Optimist w Polsce rywalizujący w Wielkim Finale Energa Sailing Cup w Sopocie, rozegrali w piątek trzy wyścigi. Zawodnicy pojawili się na wodzie o 10 rano, a warunki wiatrowe były znacznie lepsze niż w czwartek. Niestety około godziny 13 burza zmusiła zawodników do zejścia z wody, po której już nie wrócili na trasę. Pozycję lidera w regatach finałowych i jednocześnie w całym cyklu Energa Sailing Cup utrzymał Filip Miłoszewski z UKS BARNIM GOLENIÓW.

Drugi dzień regat Wielkiego Finału, najlepiej rozpoczął lider klasyfikacji generalnej, Filip Miłoszewski, który wygrał pierwszy wyścig. W kolejnych wyścigach, Filip przypłynął na pozycjach 7 i 12 i pozwoliło mu to na utrzymanie pierwszej pozycji w sopockich regatach. Natomiast na pozycję liderki klasyfikacji dziewcząt, wysunęła się w dniu dzisiejszym Pola Dzik – YKP Gdynia, która osiągnęła metę kolejnych wyścigów na miejscach: 11, 27, 10.

Pola, Filip oraz pozostali zawodnicy będą w dniu jutrzejszym walczyć w ostatnich wyścigach tegorocznego cyklu Energa Sailin Cup. Najliczniejszą grupą w regatach są zawodnicy z Pomorza, w pierwszej 10 regat znajduję się aż 4 zawodników reprezentujących trójmiejskie kluby. Już jutro poznamy zwycięzców regat w Sopocie, a także najlepszych zawodników w całym cyklu regat Energa Sailing Cup. Czekają na nas duże emocje, ponieważ zawodnicy walczą o stypendia sportowe ufundowane przez Grupę Energa. Dla najlepszej 15 cyklu regat Energa Sailing Cup, czekają stypendia, które pomogą w kontynuowaniu żeglarskiej kariery przez najbliższe trzy lata. Ponadto na najlepszych zawodników Wielkiego Finału w Sopocie, czekają nagrody ufundowane przez sponsorów: DAD, J Sail oraz Optiparts.

Po zakończeniu dzisiejszych wyścigów, zawodnicy zostali zaproszeni na spotkanie integracyjne z zawodnikami Energa Sailing Team Poland. Była to świetna możliwość do rozmowy ze starszymi kolegami i skorzystania z ich wiedzy.