Archiwalna strona projektu

Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Narodowy Dzień Sportu z Energa Sailing

Sport i aktywność ruchowa – właśnie tym w najbliższą sobotę żyć będzie cała Polska. Wszystko z okazji czwartej edycji Narodowego Dnia Sportu, któremu w 10 miastach w Polsce towarzyszyć będą pikniki i regionalne finały Energa Sailing. Wszyscy fani żeglarstwa będą mieli szansę wziąć udział  w sportowych grach i zabawach, wsiąść do łodzi żeglarskich różnych klas oraz obejrzeć zmagania najmłodszych żeglarzy, uczestników programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing.

Już po raz czwarty dorośli i dzieci będą mogli aktywnie spędzić czasu na świeżym powietrzu w ramach Narodowego Dnia Sportu. To wydarzenie, dzięki któremu w pierwszy weekend października w wielu polskich miastach można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu i przekonać się jak przyjemna może być rekreacja i aktywność ruchowa – nawet jesienią. To również ważny dzień dla wszystkich sympatyków żeglarstwa, dla których organizatorzy programu Energa Sailing, Polski Związek Żeglarski i Grupa Energa przygotowali całe mnóstwo atrakcji. Realizacja wydarzenia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Szczecin, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław, Kalisz i Kraków. W tych dziesięciu miastach, w których od marca do października realizowany jest program edukacji żeglarskiej Energa Sailing w najbliższą sobotę (1 października) przez cały dzień odbywać się będą żeglarskie pikniki dla dzieci i dorosłych. Nauka wiązania węzłów, konkursy z nagrodami, prezentacja sprzętu oraz spotkania z najlepszymi polskimi żeglarzami, kadrowiczami Energa Sailing Team Poland. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. W każdym z ośrodków młodzi żeglarze, którzy od marca uczyli się podstaw żeglowania w klasie Optimist i windsurfingu w ramach programu edukacyjnego Energa Sailing, wezmą udział w swoich pierwszych regatach.

Narodowy Dzień Sportu to dla nas doskonała okazja do tego aby pokazać jakie są efekty szkolenia, które prowadzimy w ramach programu Energa Sailing i jednocześnie zachęcić najmłodszych do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz programowi Energa Sailing– mówi Maciej Szafran, Trener Główny ds. Rozwoju i Upowszechniania Żeglarstwa PZŻ. W dziesięciu miastach w kraju zobaczymy dzieci, które żeglują dopiero od kilku miesięcy a już załapały sportowego bakcyla. Żeglarstwo to sport na całe życie i absolutnie dla każdego. Atrakcji nie zabraknie również na lądzie, dlatego każdy, kto zdecyduje się spędzić z nami nadchodzący weekend, z pewnością nie będzie rozczarowany – dodaje.

Październik to ostatni miesiąc, w którym odbywają się zajęcia w ramach programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing. W tegorocznej edycji w całym kraju wzięło udział blisko 1000 dzieci w wieku od 7 do 11 lat, które nauczyły się podstaw żeglowania w klasie Optimist i windsurfingu. Szkolenie w tym drugim zostało poszerzone o dwa nowe ośrodki – Gdańsk i Kalisz. Łącznie w czterech edycjach programu wzięło udział 4000 młodych żeglarzy. W listopadzie Energa Sailing zawita natomiast do szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki wsparciu Ministerstwa sportu i Turystyki w otwartych żeglarskich lekcjach będzie mogło wziąć udział 13 000 dzieci.

Zbliżamy się do końca kolejnej, udanej odsłony programu Energa Sailing– mówi Maciej Ruwiński z Grupy Energa. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie żeglarstwa jako dyscypliny sportu ale i atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Zainteresowanie tegoroczną edycją pokazało, że wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim skutecznie ten cel realizujemy. Liczymy, że nasza propozycja przygotowana z okazji Narodowego Dnia Sportu również zgromadzi wielu miłośników żagli i sportowej aktywności – dodaje.

Co konkretnie będzie się działo podczas nadchodzącego weekendu? Szczegółowe opisy wydarzeń w ramach Dni Otwartych PZŻ i Energa Sailing w poszczególnych miastach znajdują się na stronach:

www.pya.org.pl

www.narodowydziensportu.pl

W ramach strefy Polskiego Związku Żeglarskiego podczas Pikniku ba błoniach PGE Stadionu Narodowego zaprezentowane zostaną łódki klasy FINN, 470, Laser oraz Optimist. Dla każdego uczestnika przewidziane są liczne atrakcje i animacje. Na najmłodszych będą czekały kolorowanki, nieco starsi będą uczyć się budowy łódki, podstaw bezpieczeństwa na wodzie, a nawet techniki.

Dodatkowo podczas pikniku będzie można spotkać olimpijkę z Rio, mistrzynie świata w windsurfingowej klasie RS:X – Gosię Białecką.

ZAPRASZAMY !


http://edu.energasailing.pl/gallerieshttp://edu.energasailing.pl/gallerieshttp://edu.energasailing.pl/galleries